Přednášející

Tomáš Drahoňovský

Tomáš Drahoňovský

moderátor

LinkedIn moderátor
Česká televize

Turnovský rodák pracuje v České televizi od roku 2014. Kromě večerního zpravodajského pásma 90' ČT24 moderuje denní kontinuální zpravodajství Studio ČT24 a reportuje o o zásadních politických událostech. Před tím působil v televizi Prima, kde postupně pracoval jako politický reportér, moderátor hlavní zpravodajské relace a editor odpoledního zpravodajství. Má za sebou také zkušenosti z Lidových novin, Českého rozhlasu a Deníků Bohemia. Vystudoval žurnalistiku, mezinárodní vztahy a evropská studia postupně na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a Metropolitní univerzitě v Praze.

Ing. Silvana Jirotková

Ing. Silvana Jirotková

Ekonomické prognózy Česka na rok 2019

LinkedIn generální ředitelka agentury
CzechInvest

V CzechInvestu působí od roku 2002. Nejdříve jako regionální manažerka se zaměřením na rozvoj průmyslových nemovitostí a regeneraci brownfieldů na území Moravskoslezského kraje, později jako ředitelka Odboru regionální podpory. V letech 2007 až 2008 pracovala v soukromém sektoru – v belgické společnosti PSR Brownfield Developers. V roce 2014 se do CzechInvestu vrátila, nejdříve jako ředitelka Divize regionů, později ředitelka Odboru malých a středních podniků a interních projektů. Ve funkci generální ředitelky CzechInvestu nahradila Karla Kučeru, který agenturu vedl od podzimu 2014.

PhDr. Zdeněk Kudrna, PhD.

PhDr. Zdeněk Kudrna, PhD.

Ekonomické prognózy Česka na rok 2019

LinkedIn ekonom
University of Salzburg

Zdeněk Kudrna se zabývá výzkumem evropské integrace a regulace finančních trhů v Centru pro studium Evropské unie na Univerzitě v Salzburku. Působil jako konzultant Světové banky, Mezinárodního měnového fondu, Rozvojového programu Organizace spojených národů a poradce ministra financí ČR. Je členem Pracovní komise Legislativní rady vlády pro hodnocení dopadů regulace. V médiích komentuje ekonomické otázky a vývoj evropské integrace.

Pavel Sobíšek

Pavel Sobíšek

Ekonomické prognózy Česka na rok 2019

LinkedIn Chief Economist
UniCredit Bank

Působí jako hlavní ekonom UniCredit Bank pro Česko a Slovensko. Zabývá se makroekonomickými výhledy a souvislostmi mezi vývojem ekonomiky a finančních trhů. V oblasti kapitálového trhu je činný od roku 1991. Je rovněž členem vědeckého grémia České bankovní asociace a předsedou Výboru pro rozpočtové prognózy, zřízeného podle zákona o rozpočtové odpovědnosti.

Ing. Vladimír Pikora, Ph.D.

Ing. Vladimír Pikora, Ph.D.

Čtvrtá průmyslová revoluce, jak umělá inteligence mění ekonomiku

LinkedIn ekonom
Next Finance

Vladimír Pikora je český analytik finančních trhů a makroekonom. Působí jako hlavní ekonom poradenské společnosti Next Finance. Agenturou B.I.G. byl v roce 2001 oceněn za přesnost prognóz. Veřejnosti je znám díky své publikační činnosti. Časopisem Týden byl označen za médii nejcitovanějšího českého analytika v roce 2005. V letech 2000 až 2006 působil ve Volksbank na pozici hlavního ekonoma. Od roku 2006 působí jako hlavní ekonom poradenské společnosti Next Finance, s.r.o., ve které je jednatelem a společníkem.Od roku 2015 je členem dozorčí rady České exportní banky. Studuje vývoj čtvrté průmyslové revoluce a ve svých přednáškách a publikacích popisuje, kam technologie posune ekonomiku a společnost.

Petr Konůpek

Petr Konůpek

Čtvrtá průmyslová revoluce, jak umělá inteligence mění ekonomiku

LinkedIn CEO / Owner
DEVIX Technologies, s.r.o.

 

Petr Konůpek je internetový podnikatel, programátor a zakladatel vývojářského studia DEVIX Technologies. Jeho společnost navrhuje, vyvíjí a dodává pokročilá on-line technologická řešení zejména pro finanční a startupovou sféru v oblasti Perského zálivu (Kuvajt, Katar, Dubaj), ale také spolupracuje s korporátní klientelou v ČR na digitálních transformacích či poskytuje expertní kapacity pro klienty v USA. Sám působí v IT prostředí již od svých 18 let a podílel se na řadě nadnárodních projektů.

Michal Šmída

Michal Šmída

Český úspěch ve světě

LinkedIn Founder & CEO at Twisto
Twisto

Michal je zakladatelem a CEO fintech společnosti Twisto, která jako první v Česku umožňuje okamžitý nákup zboží na internetu s možností odložení platby. Firma posbírala řadu významných ocenění nejenom v ČR, ale také v zahraničí. V loňském roce Twisto rozšířilo svůj unikátní platební ekosystém také o platební kartu a úplně první platební náramek u nás. V loňském roce jej časopis Forbes zařadil mezi 30 nejtalentovanějších mladých Čechů pod 30 let. V životě se řídí radou nikdy nelitovat toho, co udělal, ale toho co neudělal.

 

Lucie Brešová

Lucie Brešová

Český úspěch ve světě

LinkedIn podnikatelka

Největší dosavadní zkušeností je pro Lucii Brešovou působení v roli Výkonné ředitelky Kiwi.com, kde 4 roky řídila chod a růst firmy z původního týmu 10 lidí na 1900 zaměstnanců po celém světě. Kiwi.com se za tu dobu stala nejrychleji rostoucí firmou ve střední a východní Evropě dle ocenění žebříčku Deloitte Fast 50. Lucie se podílela na přenosu businessové strategie do chodu firmy a zajištění její škálovatelnosti, od nastavení interních procesů po stavění týmů. Baví ji hledání řešení složitých  situací, exponenciální technologie a možnosti jejich využití pro řešení velkých problémů ve společnosti.

Tomáš Těthal

Tomáš Těthal

Český úspěch ve světě

LinkedIn CEO
IQ STRUCTURES

Tomáš je generálním ředitelem společnosti IQ Structures. Předtím pracoval jako generální ředitel společnosti Optaglio Group, mezinárodní skupiny firem v oblasti bezpečnostního průmyslu. V devadesátých letech se stal průkopníkem syntetické optiky vytvořené elektronovým paprskem.

Registrovat